AL53KD AL53KD

"Tango sin quinto"

Tango Sin Quinto

2003. gada Jānis Stafeckis kopā ar Aldi Jurisonu dibināja ansambli, un tā nosaukumu «Tango Sin Quinto», jo bija ļoti iepatikusies tolaik ļoti aktuālā A. Piacollas mūzika, kuru ļoti vēlējās atskaņot. Nosaukums «Tango Sin Quinto» (latviski «Tango bez piektā») tāpēc, ka ansamblī ir 4 mūziķi un piektais būtu kā 5. ritenis, tātad – liekais.

Abi kopā arī meklēja pārējos mūziķus. Par pianistu ātri vienojās, un Romāns ar lielu prieku atsaucās uzaicinājumam, jo sastāvā vajadzēja klasisku pianistu ar džeza improvizācijas iemaņām.

Uz vakanto vijolnieka vietu bija vairāki kandidāti, taču labākā sadarbība izveidojās ar tobrīd daudz pieredzējušāko vijolnieku Raimondu Melderi, kurš Piacollas opusus ir atskaņojis pasaulslavenā orķestra «Kremerata Baltica» sastāvā kopā ar Gidonu Krēmeru.

Traģiskās autoavārijas dēļ 2004. gadā kopā ar Aldi jaunizveidotais ansamblis nospēlēja tikai vienu koncertu Latvijas Nacionālās Operas jaunajā zālē, pavadot horeogrāfisku uzvedumu.

Apmēram gadu ansamblis klusēja, bet atkal sanāca kopā, kad Latvijas Radio kora mākslinieciskais vadītājs Sigvards Kļava uzaicināja «Tango Sin Quinto» piedalīties kopā ar kori Pētera Butāna komponētā dziesmu ciklā «Mīlestības dziesmas» atskaņošanā. Un tā ansambļa nosaukums ieguva pavisam citu nozīmi.

Ar tolaik Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolā studējošo talantīgo akordeonistu Artūru Noviku sadarbība veidojās ļoti sekmīgi, un kopš 2006. gada ansambļa sastāvs nav mainījies.

LV AUS EnglishKultūras dienas ir noslēgušās.

AL53KD - Facebook

AL53KD - Twitter