AL53KD AL53KD

Brīvdabas svētki

Brīvdabas svētkos katrs latviešu nama stūrītis tiks iedzīvināts ar kādu latvisku nodarbību vai priekšnesumu. Nama kafejnīcā, kā arī dārza kafejnīcā priekšpagalmā, varēs iegādāties visdažādākos latviešu ēdienus. Būs iespēja izbaudīt bērnu muzikālos priekšnesumus un muzikantus dziedot un spēlējot latviešu mūziku.

Vienlaicīgi notiks arī tirdziņš, kur būs iespēja iegādāties latviešu mākslinieku un amatnieku darbus – gan tautiskus, ka arī mūsdienīgus, rotas lietas, keramiku, bildes, apsveikuma kartiņas, CD ierakstus, grāmatas, ziepes un paštaisītus kulinārus gardumus.

Bērniem būs uzrīkotas visādas nodarbības. Būs iespēja piedalīties dažādās sportiskās nodarbībās, klausīties latviešu pasakas, gatavot grāmatzīmes, ādas rokassprādzes, nozīmītes un vēl daudz citas lietas. Bērniem cerams patiks mūsu īpaši pasūtītie īslaicīgie tetovējumi ar latviskiem rakstiem. Jauniešiem un cienīgāka gada gājuma pārstāvjiem arī būs iespēja lepoties ar latvisku rakstu uz pleca, rokas vai potītes!!!

Šie svētki ir domāti visām paaudzēm – bērniem, jauniešiem, vecākiem un vecvecākiem. Arī cittautiešu draugiem šī būs laba izdevība mazliet iepazīties ar latviešu kultūru un ar mūsu Melburnas latviešu centru. Šie svētki ir domāti arī tiem, kuri ir retāk parādījušies latviešu sabiedrībā un labprāt izbaudītu latvisku gaisotni, kurā latviešu valodas saprašana nebūtu nepieciešama.

Datums un laiks: Pirmdien, 27. decembrī – plkst. 10.00 līdz 14.00
Vieta: Latviešu namā
Ilgums:4 stundas
Ieejas maksa: Bez maksas; piedalīšanās bērnu nodarbībās $15.
Rīko: Valda Jefimova

Kultūras dienas Melburnā

Intervija ar Valdu Jefimovu

∎ - ; Laikraksts Latvietis Nr. 116 -- (2010. g. 28. oktobrī)

Austrālijas Latviešu 53. Kultūras dienu Brīvdabas svētku rīkotāja Valda Jefimova viesojās laikraksta „Latvietis“ redakcijā 26.oktobrī, kur viņu intervēja Ilze Nāgela.

Strauji tuvojas šī gada lielākie latviešu kultūras svētki Austrālijā – Kultūras dienas, kuras, kā zināms, notiks decembra beigās Melburnā. Laikrakstā Latvietis jau publicētas, kā arī skanējušas latviešu radio stundās gan 3ZZZ, gan SBS intervijas ar Austrālijas Latviešu 53. Kultūras dienu rīcības komitejas priekšsēdi Anitu Andersoni, ar jauniešu pārstāvi Kultūras dienās – Jānu Andersoni, ar KD Kopkora koncerta organizētāju un vadītāju Jolantu Lārmani, kā arī ar Tautas deju uzveduma vadītāju Kalvi Jaunalksni, KD Noslēguma Salsa balles rīkotāju Karinu Padomu un Atklāšanas rīkotāju Ivetu Samuli. Kultūras dienās būs jaunums; tas sauksies – Brīvdabas svētki, un tie notiks 27. decembrī Melburnas Latviešu namā. Īsumā par to jau ir stāstīts laikraksta Latvietis nr. 93. Bet tagad es labprāt uzdošu dažus jautājumus Brīvdabas svētku rīkotājai Valdai Jefimovai.

Ilze Nāgela: Esi sveicināta, Valda laikraksta Latvietis redakcijā! Lūdzu pastāsti mūsu lasītājiem vairāk par Brīvdabas svētkiem. Kas tad tajos notiks? Un kā Tev radās šāda ideja? Vai tas būs kaut kas līdzīgs Brīvdabas muzejā Latvijā rīkotajam gadatirgum, kas notiek katru gadu jūnija pirmās nedēļas nogalē vai savādāk? Lasi visu >>


Gatavojieties Brīvdabas svētkiem!

Austrālijas Latviešu 53. Kultūras dienās

Valda Jefimova - ; Laikraksts Latvietis Nr. 93 -- (2010. g. 9. jūnijā)

AL 53. Kultūras dienu ietvaros pirmdien, 27. decembrī Melburnas Latviešu namā no plkst. 10 līdz 14.00 notiks pasākums, kas Melburnā agrāk nav bijis – Brīvdabas svētki.

Šajā svētku dienā katrs latviešu nama stūrītis tiks iedzīvināts ar kādu latvisku nodarbību vai priekšnesumu. Nama kafejnīcā, kā arī priekšdārzā, kur būs ierīkoti galdiņi ar krēsliem, varēs iegādāties visdažādākos latviešu ēdienus, to starpā, desiņas, skābus kāpostus, pīrāgus, kartupeļu salātus, pelēkos zirņus ar speķi, auksto biešu zupu, gurķu salātiņus, biezpienkūkas un magoņmaizītes. Būs iespēja iemalkot vēsus atspirdzinājumus – Latvijas alu, pa šampanieša glāzītei, vai arī atsvaidzināties ar svaigi izspiestu augļu sulu. Ik pa stundai priekšdārzā būs bērnu muzikālie priekšnesumi, un palaikam varēs dzirdēt muzikantus, dziedot un spēlējot latviešu mūziku. Lasi visu >>


Aicinājums piedalīties Kultūras dienu tirdziņā!

Austrālijas Latviešu 53. Kultūras dienās

Karīna Vējiņa - ; Laikraksts Latvietis Nr. 93 -- (2010. g. 9. jūnijā)

AL 53. Kultūras dienu laikā Brīvdabas svētku ietvaros būs tirdziņš. Brīvdabas svētki notiek Melburnas Latviešu namā š.g. 27. decembrī, no plkst. 10.00 līdz 14.00.

Tirdziņš, kas ir paredzēts foajē telpā, ir būtiska Brīvdabas svētku sastāvdaļa. Brīvdabas svētku dienā katrs latviešu nama stūrītis tiks iedzīvināts ar kādu latvisku nodarbību vai priekšnesumu. Nama priekšdārzā būs ierīkoti galdiņi ar krēsliem. Varēs iegādāties visdažādākos latviešu ēdienus un vēsus atspirdzinājumus. Palaikam būs bērnu un jauniešu muzikālie priekšnesumi. Visu dienu būs īpašas nodarbības un izpriecas bērniem. Lasi visu >>


LV AUS EnglishKultūras dienas ir noslēgušās.

AL53KD - Facebook

AL53KD - Twitter