AL53KD AL53KD

Teātris – „Trimda un tēvzeme“

Austrālijas latviešu apbalvotais lugu autors Jānis Balodis ir pārrakstījis savu ieredzēto Spoku triloģiju īpaši Kultūras dienām. Spokiem par jaunu, triloģijas pirmo lugu, iestudēja Melburnas teātra kompānija. Pirmizrāde notika 1985. gadā un pēc tam tā tika uzvesta Sidnejas un Adelaides profesionālos teātros, un kopš tā laika daudzos citos teātros, to starpā arī Londonā. Sekoja Neatgriešanās 1991. gadā un Mans tēva tēvs 1996. gadā.

Lugās tiek aprakstīta jauno latviešu bēgļu ierašanās Austrālijā no Vācijas dīpīšu nometnēm, Latvijas viesu uzņemšana Austrālijā, un visu beidzot, kādas ģimenes atgriešanās Latvijā pēc 45 gadiem. Jānis Balodis no trīs lugām ir izveidojis meistarīgu apvienojumu, ar uzsvaru uz pirmo un trešo lugu. Šajā divvalodīgā stāstījumā izsekojam vairākām latviešu bēgļu ģimenēm, kuras bija spiestas atstāt savu tēvzemi, un nonākot trimdas zemē Austrālijā, atraduši savas mājas, bet nevis savu dvēseles mieru. Pēc daudziem prombūtnes gadiem, atgriežoties Latvijā, rodas dziļas pārdomas par to vai mājas patiešām ir tur kur ir sirds.

Skarbi patiess stāsts ar iespējami šokējošām kara seku ainām to padara nepiemērotu bērniem zem 15 gadiem.

Trimda un tēvzeme autors un režisors – Jānis Balodis. Režisora asistente – Bridžeta Balode (Bridget Balodis). Skatuves iekārta – Imants Tillers.

Datums un laiks: Pirmizrāde: Svētdien, 26. decembrī plkst. 14.00
Atkārtojums: Otrdien, 28. decembrī plkst. 15.00
Vieta: Latviešu nama Lielajā zālē
Sēdvietas:300
Ilgums:2 stundas 30 minūtes
Ieejas maksa: $28/$23; (bērniem brīvbiļešu nav)
Rīko: Judīte Šmite

LV AUS EnglishKultūras dienas ir noslēgušās.

AL53KD - Facebook

AL53KD - Twitter