AL53KD AL53KD

Sarīkojums „Lai dzied ģimenes“

Dziedosi Smiti

Dziedošā ģimene Adelaidē. No kreisās Aksels Šmits, māsa Daila Šmite un brālis Tālis Šmits.

Latviešiem patīk dziedāt: dziedam koros, koncertos, viesībās, svinībās, mājās un citur. Kā šo tautas īpašību atzīmēt, sumināt un stiprināt? Austrālijas Latviešu 54. Kultūras dienu (AL54 KD) ietvaros notiks Ģimenes svētki ar tirdziņu. Šo pasākumu papildināsim ar dziedošām ģimenēm. Tā būs izdevība KD apmeklētājiem ne tikai baudīt dziesmu prieku, bet vēl svarīgāk, varbūt baudīt kaut ko jaunu un svaigu. Kā zināms, Latvijā dziedošo ģimeņu konkursi tiek plaši atbalstīti, un tajos piedalās visādas ģimenes. Pa KD laiku mēs gribētu dot balsi mūsu pašu muzikālajām ģimenēm.

Meklējam dziedošās ģimenes – tās grupiņas, kas ik pa laikam (vai biežāk), kopā sanākuši, noslauka instrumentiem putekļus, pameklē atmiņās vārdus, meldijas un dzied, vai arī tos, kam kādreiz ir vienkārši iegribējies padziedāt. Meklējam jaunus, vecus, lielas grupas un mazas, rokmuzikantus un folkloristus – kas mīl dziedāt un ir gatavi laist pasaulē Austrālijas latviešu ģimeņu dziesmas. Plašos vilcienos, meklējam radu grupas (māte, tēvs, brāļi, māsas un vecmāmiņas, vectēvi, tantes, onkuļi un brālēni, māsīcas; tad vēl vīri, sievas un to māsas, brāļi un... varbūt arī kādu palīgu), kam patīk dziedāt un kas nebaidās uzņemties kaut ko jaunu.

Bet tas nebūs tikai koncerts. Lietosim YouTube un veicināsim neklātienes dalību. Ieinteresētie dalībnieki iesniegs savu devumu elektroniski, to izvērtēs, un labākiem priekšnesumiem (vai arī tiešām jaukiem, interesantiem, vai jocīgiem) būs iespēja piedalīties koncertā – pašiem vai elektroniski – vai arī palikt tikai uz YouTube. Laidīsim savas dziesmas pasaulē un kuplināsim KD programmu. Par programmas sakārtošanu un koncertu rīkošanu atbildīgi latviešu mūzikas cienītāji un pieredzējušie pasākumu rīkotāji Zinta Ozoliņa un Aldis Sils. Viņi cer apvienot jauno tehnoloģiju un dziesmu spēku, lai sniegtu kaut ko aizraujošu un neaizmirstamu.

Vadlīnijas par darbu sagatavošanu un elektronisko pārsūtīšanu var pieprasīt elektroniski: 54kddziedgimene@gmail.com. Un ko jau uzreiz var darīt? Sastādiet savu ģimenes ansambli, izmeklējiet dziesmu un sāciet mēģināt. Tad nosūtiet ziņu, ka esat ieinteresēti ar savu devumu dalīties, un rīkotāji pārsūtīs norīkojumus, ko darīt tālāk. Gaidām jūsu dziedošo ģimeni AL54 KD!

Datums un laiks: Ceturtdien, 27. decembrī. Plkst. 14.00 - 16.00.
Vieta: Latviešu namā „Tālava“
Ieejas maksa: $15/$10
Rīko: Zinta Ozoliņa un Aldis Sils

LV AUS EnglishKultūras dienas ir noslēgušās.

AL53KD - Facebook

AL53KD - Twitter