AL53KD AL53KD

Atklāšana

St. Michaels
St. Michaels

Kultūras dienu Atklāšana notiks skaistajā, 19. gs. beigās būvētajā akmens baznīcā, kas atrodas Melburnas pilsētas centrā. Kultūras dienu oficiālai atklāšanas ceremonijai sekos daudzveidīgi muzikāli priekšnesumi, kā arī izvilkums no KD lugas. Programmā tiks atskaņoti gan mūsdienu gan klasiskas latviešu kompozīcijas vietējo un Latvijas viesu mākslinieku izpildījumā. Piedalīsies daudz jau Austrālijā pazīstami, kā arī ne tik iepazīti, latviešu izcelsmes mākslinieki. No Latvijas piedalīsies mūzikas ansamblis Tango sin quinto un viesdiriģente Agita Ikauniece. Vēl no ārzemēm – Jaunzēlandes trombonists Dans Bendrups vadīs pūtēju ansambli. No Austrālijas piedalīsies folkloras ansamblis Zigrīda, čellisti Jānis Laurs un Saskija Tillere, Austrālijas vīru kori Dainas Jaunbērziņas vadībā un vēl citi.

Sarīkojums notiks daļēji angļu valodā un programma būs gan latviešu, gan angļu valodās, lai varētu līdz sekot arī valodas nepratēji.

Datums un laiks: Pirmdien, 27. decembrī plkst. 16.00
Vieta: Sv. Miķeļa baznīcā
Sēdvietas:800
Ilgums:1 stunda 30 minūtes
Ieejas maksa: $25/$20; bērniem zem 15 bezmaksas ieeja
Rīko: Iveta Samule

Kultūras dienas Melburnā

Intervija ar Ivetu Samuli

∎ - ; Laikraksts Latvietis Nr. 114 -- (2010. g. 14. oktobrī)

Austrālijas Latviešu 53. Kultūras dienu Atklāšanas rīkotāja Iveta Samule viesojās laikraksta „Latvietis“ redakcijā 29. septembrī, kur viņu intervēja Ilze Nāgela.

Ilze Nāgela: Esi sveicināta, Iveta, laikraksta Latvietis redakcijā! Strauji tuvojas šī gada lielākie latviešu kultūras svētki Austrālijā – Kultūras dienas, kuras, kā zināms, notiks decembra beigās Melburnā. Laikrakstā Latvietis jau publicētas, kā arī skanējušas latviešu radio stundās gan 3ZZZ, gan SBS intervijas ar Austrālijas Latviešu 53. Kultūras dienu rīcības komitejas priekšsēdi Anitu Andersoni, kā arī ar citiem Kultūras dienu sarīkojumu veidotājiem un vadītājiem.

Tagad ļoti labprāt Tev uzdošu dažus jautājumus. Šajās Kultūras dienās Atklāšanas sarīkojums vai koncerts būs savādāks nekā līdz šim KD atklāšana ir notikusi. Lūdzu Tevi pastāstīt mūsu lasītājiem vairāk par to? Kas tad tajās notiks?

Iveta Samule: Pirmkārt liels paldies par iespēju pastāstīt Jums un jūsu lasītājiem par 53. Kultūras dienu Atklāšanu! Jā, iepriekšējās reizēs šis sarīkojums bija nosaukts par Atklāšanas koncertu. Šoreiz ir mazs grozījums – nosaucām vienkārši par Atklāšanu. Pieturēsimies pie Atklāšanas tradīcijām ar uzrunām un muzikāliem uzvedumiem, bet arī plānojam paplašināt programmu ar citiem uzvedumiem. Atklāšanas programma sniegs apmeklētājiem iespēju iepazīties gan ar mūsu ārzemju viesiem, gan ar vietējiem māksliniekiem. Atklāšanas programma arī sniegs iespēju ieskatīties visā Kultūras dienu programmā, bet būs arī priekšnesumi, kurus nevarēs baudīt citos KD sarīkojumos. Lasi visu >>


LV AUS EnglishKultūras dienas ir noslēgušās.

AL53KD - Facebook

AL53KD - Twitter