AL53KD AL53KD

Tautas deju uzvedums – „Dancot gribu!“

Tautas dejas arvien ir ārzemju latviešu jauniešu visvienojošākā kultūras izpausme. Krāšņie tautas tērpi un melodiskā tautas mūzika pievelk visus vecumus, visas tautības.

Tautas deju uzvedums Dancot gribu! attēlo kādas Austrālijā dzimušas latviešu meitenes dzīves gaitas, tālu no tēvzemes, tālu no ģimenes saknēm. Mātes mīļās dziesmas un dejas ģimenes lokā savijas ar bagātīgo tautas mantojumu radot viņā dziļu aizkustinājumu par saviem priekštečiem un par to, ko nozīmē būt latvietei ārpus savas zemes. Izsekosim meitenes mūžam, kurā allaž svarīga loma ir viņas vienaudžiem un sabiedrībai. Šis uzvedums, cerams, uzrunās gan latviešus, gan arī tos, kuriem tautas dejas nav īpaši pazīstamas.

Uzvedumā piedalīsies tautas deju ansambļi no visas Austrālijas. Vairāku jauno horeogrāfu dejas būs iekļautas programmā.

Izrādē būs paskaidrojumi angļu un latviešu valodās, lai stāstam var izsekot ikviens skatītājs.

Datums un laiks: Trešdien, 29. decembrī plkst. 18.00
Vieta: Nacionālajā teātrī
Sēdvietas:750
Ilgums:2 stundas 30 minūtes
Ieejas maksa: $38/$28; $14 (bērniem zem 12 gadi)
Rīko: Kalvis Jaunalksnis

Informācija AL53KD „Dancot gribu!“ tautas deju uzveduma dalībniekiem >>


Kultūras dienas Melburnā

Intervija ar Kalvi Jaunalksni

∎ - ; Laikraksts Latvietis Nr. 104 -- (2010. g. 19. augustā)

Austrālijas Latviešu 53. Kultūras dienu Tautas deju uzveduma rīkotājs Kalvis Jaunalksnis viesojās laikraksta „Latvietis“ redakcijā 5. augustā, kur viņu intervēja Ilze Nāgela.

Ilze Nāgela: Sveicināts, Kalvi! Esi sveicināts laikraksta Latvietis redakcijā!

Melburnieši, un es domāju, ka arī visi Austrālijas latvieši, gatavojas uz šī gada lielākajiem latviešu kultūras svētkiem Austrālijā – Kultūras dienām, kuras, kā zināms, notiks jau pavisam drīz – šī gada nogalē Melburnā. Laikraksta Latvietis lasītāji ir jau lasījuši intervijas ar Austrālijas Latviešu 53. Kultūras dienu rīcības komitejas priekšsēdi Anitu Andersoni, ar jauniešu pārstāvi Kultūras dienās Jānu Andersoni un kopkora koncerta organizētāju un vadītāju Jolantu Lārmani. Lasi visu >>


LV AUS EnglishKultūras dienas ir noslēgušās.

AL53KD - Facebook

AL53KD - Twitter